O mnie
Doktor nauk medycznych w dziedzinie psychologii klinicznej i zdrowia (Gdański Uniwersytet Medyczny).
Specjalizacje:
specjalista psychologii klinicznej (Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu) nr 2/77/21
specjalista neuropsychologii klinicznej (Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu) nr PMR00033
specjalista psychoterapii poznawczo – behawioralnej (CBT) Uniwersytet SWPS nr 1145
Pozostałe szkolenia specjalizacyjne:
geriatria i psychogerontologia (Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie), specjalista zdrowia publicznego (Uniwersytet Szczeciński) oraz specjalizacja z terapii środowiskowej.
Trzy główne obszary działalności to:
- szeroko pojęta psychologia kliniczna, w tym neuropsychologia
- diagnoza psychologiczna
- terapia, prowadzona głównie w nurcie poznawczo –behawioralnym (CBT).
Doświadczenie kliniczne: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku, Szpital Marynarki Wojennej, Pomorski Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy, Szpital Specjalistycznym w Puszczykowie, Szpitalu Zakonu Bonifraterów w Krakowie itd.
Moja praktyka kliniczna i zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień dot. szeroko pojętej psychoterapii, diagnostyki psychologicznej, problemów osobowościowych, neuropsychologii i neuropsychiatrii, chorych na schizofrenię i inne zaburzenia psychotyczne, osób chorych na poważne schorzenia somatyczne. Pracuję z pacjentami zmagającymi się z szeroko pojętymi zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, fobiami, z obsesjami, kompulsjami, po traumatycznych przeżyciach, po stresie pourazowym, pacjentami LGBT, zmagającymi się z tożsamością seksualną, z osobami z niską samooceną, mającymi problemy w życiu prywatnym, relacjach partnerskich czy zawodowych.
W swojej pracy stosuję tylko naukowo potwierdzone metody pracy klinicznej i terapeutycznej!
Jestem autorem i współautorem licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych z dziedziny psychologii klinicznej i zdrowia. Współorganizowałem wiele szkoleń i konferencji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Za swą działalność otrzymałem m.in. nagrodę Ministra Zdrowia i Marszałka Województwa. Przez kilka lat byłem Koordynatorem Pomorskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.
Indywidualna Praktyka dr n. med. Paweł Zielazny – diagnoza psychologiczna, pomoc psychologiczna, psychoterapia, neuropsychologia, leczenie depresji – Gdańsk